Zapamiętanie danych logowania

Wasze oceny odnośnie forum, propozycje itp.

Moderator: Admin

Awatar użytkownika
Krawiec
-#Forum Expert
-#Forum Expert
Posty: 4658
Rejestracja: 24 lutego 2011, 21:58
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: Krawiec »

Bottom post of the previous page:

janas1970 pisze: 13 lipca 2022, 19:28 Zrobiłem tak jak podałeś, wykasowałem hasła i zalogowałem się na nowo i jest to samo nie działa. Mi na przykład to ciągłe logowanie przeszkadza tym bardziej że w starej szacie forum tego nie było ba i w większości miejsc wymagających logowania tego kłopotu również nie ma i niema to nic wspólnego z bezpieczeństwem w sieci, jak pisze Marian, trudno nie można tego naprawić , będę wchodził dużo rzadziej.
Krzychu, muszę jednak stanąć po stronie Mariana - jest możliwość zapamiętywania loginu i hasła. Kiedy najeżdżam na okienko "nazwa użytkownika/login w podpowiedzi jest mój nick i po wybraniu go hasło samo się wpisuje. Rozumiem, że to jest właśnie to zapamiętywanie i mnie zupełnie wystarcza.

Ale pisałem wcześniej, że nie mogę tej opcji włączyć. I tak mam w pracy - tam muszę mieć chyba wprowadzone jakieś zabezpieczenia i mimo zaznaczania tej opcji, nie działa ona. Także przyjrzyj się wnikliwie swojej przeglądarce..może coś musisz pozmieniać.
"Mądrzy ciągle się uczą, głup­cy wszys­tko umieją."
Apolinary Despinoix

Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
adbul
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 140
Rejestracja: 13 stycznia 2015, 21:45
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: adbul »

janas1970 pisze: 12 lipca 2022, 18:23 Marjan co jakiś czas to nie znacz za każdym razem , nawet wchodząc na forum 100 razy w 1 godzinę za każdym razem muszę się logować., na tym forum zabezpieczenia są 100 x większe w takim razie jak w banku, co do OLX, Forum malawi. allegro., fb , poczta i wiele innych potrafili tak zrobić że hasło jest zapamiętane , na naszym forum za trudno chyba było zrobić, albo ktoś nie potrafił tego ogarnąć, bo po co jest ten kwadrat do zaznaczania skoro nic nie powoduje,
Może jednak problem nie stoi po stronie forum i umiejętności Mariana. Osobiście, tak z ciekawości, użyłem przy uruchomieniu forum w przeglądarce Google Chrome opcji "Zapamiętaj mnie', bo wcześniej jej nie używałem i u mnie również działa. Za każdym razem przy uruchomieniu forum automatycznie mnie loguje. Resetuje te ustawienie tylko ręczne wylogowanie. Ponownie znaczę i działa. Cóż..
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
janas1970
-#Senior Expert
-#Senior Expert
Posty: 1101
Rejestracja: 8 listopada 2009, 07:28

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: janas1970 »

Jak jest u was, u mnie kiedy otworzę stronę forum Tanganika, zaloguje się i otworzę drugą kartę również z forum Tanganika na drugiej, trzeciej czy czwartej otwartej karcie )znowu muszę się zalogować nie ma automatycznego zalogowania mimo zaznaczenia na pierwszym logowaniu tego kwadracika (zapamiętaj mnie ) jeśli ktoś może pomóc z góry dziękuję jeśli nie trudno.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
adbul
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 140
Rejestracja: 13 stycznia 2015, 21:45
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: adbul »

Próbowałeś uruchamiać forum na innej przeglądarce np. Firefox? Możliwe, że w ustawieniach bezpieczeństwa przeglądarki masz gdzieś ustawione automatyczne usuwanie cookies bądź cache.
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
janas1970
-#Senior Expert
-#Senior Expert
Posty: 1101
Rejestracja: 8 listopada 2009, 07:28

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: janas1970 »

Nie nie próbowałem na innej przeglądarce, ale gdyby automatycznie miało usuwać cookies bądź cache to był by ten problem również przy wchodzeniu na inne fora czy strony wymagające zalogowania, a jak pisałem nie ma tego problemu .
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
adbul
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 140
Rejestracja: 13 stycznia 2015, 21:45
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: adbul »

U mnie funkcja "zapamiętaj mnie" na forum klubu działa, może ktoś ma z tym problem jak janas1970, niech napisze.
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
timus
-#Admin
-#Admin
Posty: 4878
Rejestracja: 28 marca 2008, 12:55
Lokalizacja: Malbork-Oslo

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: timus »

Ja używam firefoxa i nie mam kłopotów... Zawsze automatycznie mnie loguje
Marcin.T <')))><
Awatar użytkownika
janas1970
-#Senior Expert
-#Senior Expert
Posty: 1101
Rejestracja: 8 listopada 2009, 07:28

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: janas1970 »

Jeszcze jedno czy za każdym razem kiedy wchodzicie na forum musicie się zalogować czy wystarczyło się powiedzmy tydzień temu zalogować , zaznaczyć kwadracik z zapamiętaniem i teraz możecie wchodzić już bez logowania ?
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
adbul
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 140
Rejestracja: 13 stycznia 2015, 21:45
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: adbul »

Janas1970, usuwanie plików cookie i historii przeglądania w Google Chrome jest automatyczne po zamknięciu strony w przypadku gdy korzystasz jako osoba niezalogowana i może być to przyczyna Twoich problemów, bo prawdopodobnie, nie jesteś zalogowany do usług Google. Pytanie czy jesteś zalogowany czy przeglądasz Chrome jako Gość.
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
janas1970
-#Senior Expert
-#Senior Expert
Posty: 1101
Rejestracja: 8 listopada 2009, 07:28

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: janas1970 »

Jestem zawsze zalogowany do konta w Google chrome. Tego problemu nie ma np: na forum Malawi, tam jak zalogowałem się ze 2 miesiące temu do tej pory nie muszę się logować. Na starym forum wszystko było ok, problemy zrobiły się po zmianie szaty i unowocześnieniu forum. Tylko na naszym forum mam taki problem.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
adbul
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 140
Rejestracja: 13 stycznia 2015, 21:45
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: adbul »

W takim razie wszystko powinno być ok. U mnie działa, nie muszę się logować ponownie. Może spróbuj w ..../ustawieniach/ resetowanie komputera i czyszczenie danych/przywrócić do ustawień domyślnych przeglądarki. Może masz ustawione jakieś blokowanie na adresie forum
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
adbul
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 140
Rejestracja: 13 stycznia 2015, 21:45
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: adbul »

Zapamiętanie działa również bez problemu, na przeglądarce Microsoft Edge
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
janas1970
-#Senior Expert
-#Senior Expert
Posty: 1101
Rejestracja: 8 listopada 2009, 07:28

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: janas1970 »

Zresetowałem do ustawień domyślnych i nic nie pomogło. Sam już nie wiem
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
adbul
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 140
Rejestracja: 13 stycznia 2015, 21:45
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: adbul »

Przykro mi, nie potrafię pomóc..... Jeśli tak bardzo Ci zależy na automatycznym logowaniu na forum w Twoim kompie, musisz poprosić jakiegoś fachowca od IT by Ci to ogarnął. Trudno powiedzieć, co jest nie tak, ale skoro u więszości forumowiczów wszystko działa musisz szukać problemu u siebie.
Pozdrawiam Adam
Awatar użytkownika
janas1970
-#Senior Expert
-#Senior Expert
Posty: 1101
Rejestracja: 8 listopada 2009, 07:28

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: janas1970 »

Jasne, dzięki za pomoc Adam.
Pozdrawiam
Krzysiek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sugestie i uwagi”